A preto sa Európa nikdy nepýtaj, komu zvonia do hrobu, zvonia tebe.

Autor: Vladimír Benčík | 23.4.2019 o 7:22 | Karma článku: 5,03 | Prečítané:  2381x

Ernest Hemingway začal svoj román "Komu zvonia do hrobu" citátom anglického básnika Johna Donna. Začal som ho spájať v trochu upravenej forme s osudom Európy. 

Ernest Hemingway začal svoj román citátom anglického básnika Johna Donna: “Žiadny človek nie je ostrovom samým pre seba … smrťou každého človeka je ma menej, pretože som súčasťou ľudstva. A preto sa nikdy nepýtaj, komu zvonia do hrobu. Zvonia Tebe”. Tento citát som pod vplyvom čítania úryvkov z Koránu začal spájať s osudom Európy.

Pred necelým týždňom som uverejnil blog pod názvom Čriepky z krajiny, kde sa TO všetko začalo. Izrael, časť 3/3 - konflikt-Izrael a Palestína. Stručne som sa v blogu, pri opise príčin sporu medzi Izraelom a Palestínou o Chrámovú horu venoval aj moslimom, vzniku islamu a právu šaria, šírenie ktorého je svätou povinnosťou moslimov, nech sa nachádzajú kdekoľvek vo svete. Spomenul som tiež veľký džihád, čo je zdokonaľovanie sa vo vernosti a pokore k Alahovi a malý džihád, čo je vedenie svätej vojny voči nemoslimom spôsobom, predpísaným Koránom, teda aj zbraňami a šírením  teroru. Korán hlása, že džihád je povinnosťou každého moslima, aby sa islam rozšíril do celého sveta. Moslim bez džihádu nie je dobrým moslimom.

Európa mala niekedy pred 10 rokmi iba dve možnosti, buď mala čeliť a odraziť nový pokus islamu o jej dobytie, alebo sa mu podvoliť a stať sa postupne „Eurábiou“, čo už niektorí dávno navrhujú, ako nový názov starého kontinentu. Stredná cesta neexistovala. Demokracia západného štýlu, moderné západné koncepty slobody slova, rovnosti pohlaví, a mnohé hodnoty, ktoré Európania považujú za samozrejmé, sú islamskému svetu úplne cudzie. Európa sa vydala cestou rezignácie.

Prečítal som si viacero katastrofických scenárov o islamizácii Európy, spred 4-5 rokov. Zaoberajú sa tým, ako bude vyzerať Európa v roku 2050. Podľa nich je najpravdepodobnejšie, že v Európe bude v roku 2050 viac ako 75 miliónov moslimov. Kompetentné inštitúcie by mali prognózy upraviť, boli písané cez ružové okuliare. Moslimská populácia rastie na starom kontinente geometrickým radom. Pozná niekto seriózny údaj o tom, koľko moslimov žije dnes v Nemecku? Veď nemajú ani presne spočítaný počet mešít produkujúcich učiteľov a žiakov, vyučujúcich a študujúcich Korán, veriacich v džihád a mučeníctvo a boj proti neveriacim. Údaje sa rôznia, tých mešít je 2350 alebo až 2750? Pozná niekto seriózny údaj o tom, koľko moslimov vyznávajúcich Korán žije dnes v Rusku? Je ich 15 alebo až 18 miliónov? Kam zaradiť Turecko stavajúce mešity v Nemecku (riadi ich tam okolo 900) so svojimi 50 miliónmi moslimov? Usilujú o vstup do Európskej únii, tiež sa riadia Koránom. A čo hovorí Korán? Ak si prečítate slovenský preklad Koránu (Súra 47, 4. verš) dočítate sa, že Korán nariaďuje stínanie hláv nepriateľov Alaha: „Keď stretnete tých, ktorí odmietli veriť, údery na krk im zasaďte.“

Stalo sa, aj v týchto veľkonočných dňoch, nie u nás v Európe, na Sri Lanke. Aký je v tom rozdiel? Zhodou okolností som sa v minulom mesiaci vrátil z dovolenky na Sri Lanke a tak sa ma šialené teroristické protikresťanské vyčíňanie islamistov v krajine, ktorou som pred pár dňami prešiel, akosi viac dotýka.

Ukazuje sa, že oveľa lepším prognistikom, odhadujúcim osud Európy, bol líbyjský vodca Muammar Kaddáfi, ktorý už pred 13 rokmi, presnejšie 10. apríla 2006 pre televíziu Al-Džazíra povedal:

„Máme 50 miliónov moslimov v Európe. To je znamenie, že Alah zaručí islamu víťazstvo v Európe – bez mečov, bez pušiek, bez výbojov. 50 miliónov moslimov premení Európu na islamský kontinent v priebehu pár desaťročí. Alah zmobilizuje moslimskú krajinu Turecko a pridá ju do Európskej únie. To je ďalších 50 miliónov moslimov. V Európe bude tým pádom 100 miliónov moslimov. (...) Európa je v ťažkostiach a rovnako Amerika. Mali by postupom času buď súhlasiť s tým, že sa stanú moslimskými alebo islamu vyhlásiť vojnu“

Vojna s mečmi, puškami a kanónmi nebude a načo aj. Akú obranu proti islamizácii volia tie demokratické krajiny Európy, ktoré schvaľujú Marakéšsky dohovor? Žiadnu, podľa Marakéšskej dohody je migrácia ľudským právom a tak nová vlna moslimských imigrantov bude vyzbrojená pasmi a povoleniami na vstup do Európskej únii.

Čítal som trefnú myšlienku o osude Európy, ktorej už „zvoní do hrobu“: “Momentálne Západ prestavuje pštrosa s hlavou hlboko v pieskovisku na palube Titanicu. Smrť je istá, len nik nevie, či sa udusí pieskom alebo utopí v ľadovej vode”.

Preto najlepšie bude, ak čo najskôr prestúpim na islam a začnem sa učiť napríklad turecky. A bude po problémoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?